تبلیغات
خر+ورزش=خرزش

خر+ورزش=خرزش
نظر سنجی
به نظر شما قهرمان این فصل لیگ ایرا کدام تیمه?????
پرسپولیس نباخت چون ذوب آهن دنبال بردن نبود

پرسپولیس در یک بازی خانگی مقابل ذوب آهن به نتیجه ای بهتر از تساوی بدون گل دست نیافت تا جدال تیمهای بزرگ میانه جدول برنده نداشته باشد.

نقطه اشتراک بازی هم همین که دیدار پرسپولیس و ذوب آهن رویارویی 2 تیمی بود که امسال بسیار دور از انتظار ظاهر شدند و در حالی که پیش بینی می شد جزو مدعیان قهرمانی باشند در بهترین حالت یک مسابقه میانه جدولی را برگزار کردند.

با انگیزه تر از قبل

بر خلاف بسیاری از بازیهای گذشته، ذوبی ها در دیدار مقابل پرسپولیس باانگیزه تر ظاهر شدند.

بعد از تحریم تمرینات و نامه نگاری بازیکنان با مقامات باشگاه، کارخانه و سازمان لیگ بالاخره گشایش حاصل شد و بخشی از مطالبات آنان پرداخت گردید. این مساله در کنار اهمیت بازی پخش مستقیم مقابل پرسپولیس انگیزه ذوب آهنی ها را بالا برده بود تا شاهد انگیزه بیشتر آنها در میدان مسابقه باشیم.

ذوب آهن البته در همین مسابقه هم نشان داد که برای رسیدن به آن انسجام پیشین نیاز به تمرینات بیشتری دارد و در حقیقت این انگیزه اگر پایدار بماند باید در تمرینات این تیم خرج شود تا سطح هارمونی تیم افزایش یابد.

ابراهیم زاده و تاکتیک همیشگی اش

در همه جای دنیا هم هستند مربیانی که معتقدند باید یکی، دو بازیکن شاخص و تاثیرگذار را روی نیمکت نشاند و در نیمه دوم برای تغییر روند بازی به میدان فرستاد.

ابراهیم زاده طی فصول گذشته هم قایل به این تاکتیک بود بدین ترتیب که کمتر پیش می آمد این مربی از خلعتبری و کاسترو به صورت همزمان استفاده کند. کاسترو معمولا در نیمه دوم به میدان می آمد و نقشش را ایفا می کرد. در بازی با پرسپولیس اگر چه استفاده از بازیکنی مثل ماچادو از ابتدای بازی می توانست کمک شایانی به تیم میهمان بکند اما خب ابراهیم زاده او را در نیمه دوم به میدان فرستاد.

استفاده از پیام صادقیان و ماچادو در نیمه دوم البته معطوف به این حقیقت هم بود که سرمربی ذوب آهن بیشتر دنبال نباختن بود، خصوصا که با غیبت محمد حسینی توان دفاعی تیم اصفهانی کمتر هم شده بود پس ابراهیم زاده ترجیح داد محتاط تر پیش برود.

خارج از کادر

پرسپولیس در یک بازی خانگی در حالی به تساوی رسید که می توانست برنده باشد اما این که تیمی بتواند برنده باشد و حقیقتا برنده شود دو چیز کاملا متفاوت است با ابزارهای متفاوت. به عنوان مثال تیمی برای برنده بودن نیازمند برخورداری از خط حمله ای تمام کننده و زهردار است که پرسپولیس این را ندارد. 

خط حمله پرسپولیس به قول سینمایی ها از کادر خارج است. برای خودش بازی می کند. مهاجمان این تیم توان تمام کنندگی بسیار پایینی دارند و گذشته از آن به هیچ عنوان در خدمت تیم نیستند.

در هر صورت دیدیم که مهاجمان این تیم از فرصت های به دست آمده خوب استفاده نکردند و روزی که هافبک های پرسپولیس به جای گل زدن در نقش واقعی خود به عنوان بازیساز ظاهر شدند، پرسپولیس نتوانست به گل برسد.

پرسپولیس چرا نباخت؟

پاسخ این سوال باز می گردد به دو مقوله پیش گفته یعنی ضعف مهاجمان پرسپولیس و این که ذوب آهن برای بردن به تهران سفر نکرده بود و شاگردان ابراهیم زاده به همان مساوی قانع بودند.

به طور کلی پرسپولیس در این بازی نباخت چون ذوب آهن به دنبال بردن نبود و از طرفی سرخها پیروز نشدند چون مهاجمانشان قدرت تمام کنندگی نداشتند و هافبک های گلزنشان هم به بازیسازی مطلق روی آورده بودند.

در توضیح مورد اول باید گفت ذوب آهن گذشته از این که توانش را نداشت، به خاطر تاکتیکش مبتنی بر حفظ و کنترل روند مسابقه به سمت تساوی فشار چندانی روی دروازه پرسپولیس نیاورد و در نتیجه آن شکنندگی مفرط خط دفاع میزبان رخ ننمود.

این مساله در مورد دروازه بان جوان سرخها هم صدق می کند. او پیشتر ثابت کرده که جوان با استعدادی است. فوتبال ما بعد از شهاب گردان دروازه بان مستعدی در این سطح معرفی نکرده بود. او اگر به بیراهه نرود می تواند موفقیتهای بسیاری را تجربه کند اما حقیقت اینست که بر خلاف دیدگاه برخی افراد نمی توان مدعی بود در روزی که فشار چندانی روی دروازه پرسپولیس وارد نشد او عملکرد فوق العاده ای داشته است. نه، هوشیار یک روز معمولی را پشت سر گذاشت و توپ هایی را هم که گرفت، توپ هایی بود که به عنوان یک دروازه بان باید می گرفت.

عملکرد آماتور گونه و وحشتناک معمارزاده در بازی با صنعت نفت انتظار عوام از مقوله دروازه بانی را پایین آورده بود و به همین دلیل برخی تصور می کردند هوشیار غوغا کرده که به ساده ترین وظایفش عمل نموده است. عملکرد او را بگذاریم کنار توپ هایی که رحمان احمدی دروازه بان سپاهان در بازی مقابل فجر سپاسی در همین هفته بیست و سوم گرفت تا قضاوت معقول تری داشته باشیم.
[ سه شنبه 11 بهمن 1390 ] [ 06:41 ب.ظ ] [ مهدی دهستانی ]
.: Weblog Themes By ☺☻khar too khar☻☺ :.

درباره وبلاگ
☺☻خر تو خر☻☺

این وبلاگ شعبه ی ورزشی وبلاگ ☺☻خر تو خر ☻☺ است.
نمایشگر آی پی
آخرین مطالب
موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :