تبلیغات
خر+ورزش=خرزش

خر+ورزش=خرزش
نظر سنجی
به نظر شما قهرمان این فصل لیگ ایرا کدام تیمه?????بازی تراکتورسازی و استقلال آنطور که انتظار می رفت زیبا از کار در نیامد، چرا؟ دلیل ساده ای دارد؛ محسن ترکی داور مسابقه در یکی از بدترین روزهای دوران قضاوتش تصمیماتی گرفت که این تصمیمات کل مسابقه را تحت تاثیر خود قرار داد و به نوعی همه چیز را به هم ریخت.

ترکی، علیه آذری‌ها

ترکی با اشتباه مسلم خود در اعلام پنالتی به سود استقلال و اخراج احسان حاج صفی در حقیقت دو ضربه بزرگ به تراکتورسازی زد؛ یکی اهدای گلی باد آورده به استقلال و دیگری حذف یکی از تاثیرگذارترین عناصر تراکتورسازی از بازی. این مسابقه یکی از معدود دیدارهایی بود که طی آن داور چنین اشتباه بزرگی به ضرر تیم قلعه نویی می کرد.

ترکی در ادامه مسابقه یک تا 2 پنالتی را به سود تراکتورسازی اعلام نکرد و اگر چه برخی از کارشناسان داوری اعلام پنالتی دوم به سود استقلال را درست می دانند اما خب چندتایی هم این پنالتی را به عنوان اشتباهی دیگر در کارنامه ضعیف قضاوت ترکی در این مسابقه ثبت نمودند.

با این احوال باید گفت استقلال این بازی را به کمک ترکی برد و با کسب طلایی ترین 3 امتیاز نیم فصل دوم تا اینجای کار فاصله اش را با دیگر مدعیان قهرمانی از جمله خود تراکتورسازی بیشتر کرد. تراکتوری ها با این شکست و با توجه به پیروزی سپاهان 42 امتیازی باقی ماندند اما به رده سوم سقوط کردند تا گره صدر جدول کورتر شود.

آیا کار قلعه نویی درست بود؟

امیر قلعه نویی سرمربی تراکتورسازی در ابتدای نیمه دوم هر 3 تعویضش را انجام داد و این مساله باعث شد اواخر بازی و با توجه به مصدومیت فرزاد آشوبی تراکتورسازی 9 نفره بازی کند. حال سوال اینجاست که آیا قلعه نویی کار درستی انجام داد؟

به طور کلی در مسابقاتی که از این دست اتفاقات می افتد به شکلی که مثلا داور چه درست و چه اشتباه تصمیمی مشابه با آنچه ترکی گرفت، اتخاذ می کند، کسی در جایگاه امیر قلعه نویی باید ببیند دنبال چیست؟ آیا می خواهد با توجه به 10 نفره شدن، بازی را کنترل نماید و به همین شکست خفیف بسنده کند و یا به دنبال بازی انتحاری و جبران گل خورده باشد؟ باید گفت امیر قلعه نویی حق انتخاب چندانی نداشت. او با 2 تعویض اجباری مواجه شد که عملا دست و پای او را بست.   

نکته جالب این که مجتبی تقوی کارشناس برنامه فوتبال برتر شبکه 3 تلویزیون در تحلیلش پس از پایان بازی حرف خنده داری زد. او مدعی شد قلعه نویی طی یک اقدام هوشمندانه دست به 3 تعویض زده تا تیمش هم در فاز حمله حرف هایی برای گفتن داشته باشد و هم در دفاع بتواند خوب عمل کند. تقوی حتی احساساتی هم شده و عنوان کرد که این اقدام قلعه نویی یک نکته آموزشی! بود طوری که خود او هم چیز یاد گرفت از این حرکت خلاقانه! سرمربی تراکتورسازی. کدام حرکت خلاقانه آقای تقوی؟ 2 تعویض از 3 تعویض سرمربی تراکتورسازی اجبازی بوده و تعویض سومش یعنی به میدان فرستادن آشوبی مصدوم هم اشتباهی محض محسوب می شد که تیم را عملا 9 نفره کرد، آن وقت کجای این قضیه هوشمندانه و آموزشی بوده است؟

تخلیه روانی میهمان

همان طور که پیش بینی می شد جوی که هواداران پرشور تبریزی در ورزشگاه یادگار ایجاد کرده بودند روی استقلالی ها از بازیکنان گرفته تا کادر فنی تاثیر گذاشته بود.

استقلالی ها باانگیزه وارد میدان شدند اما جو ورزشگاه و اشتباه ترکی باعث شد آبی ها در موضع دفاعی قرار بگیرند چه از لحاظ روانی و چه از لحاظ تاکتیک بازی. تعویض های مظلومی هم عمدتا معطوف بود به بیرون کشیدن نفراتی مثل حیدری و برهانی که کارایی خود را از دست داده بودند.

گل باد آورده باعث شد استقلالی ها بیشتر به فکر حفظ آن باشند تا فشار آوردن برای رسیدن به گل دوم. تا پایان بازی هم تاکتیک استقلال در فاز حمله تکیه بر ضد حمله های گهگاهی بود که دو موقعیت عمده را نصیب آنها کرد. اولی را زندی با ناشیگری به بیرون زد و دومی تبدیل به پنالتی دوم استقلال شد.

در مجموع باید گفت استقلال در این مسابقه فوتبالی به مراتب پایین تر از سطح توانش ارائه که شاید با در نظر گرفتن تمام مسایل، خصوصا در پیش بودن داربی 74 به این تیم حق داد.
[ سه شنبه 11 بهمن 1390 ] [ 06:34 ب.ظ ] [ مهدی دهستانی ]
.: Weblog Themes By ☺☻khar too khar☻☺ :.

درباره وبلاگ
☺☻خر تو خر☻☺

این وبلاگ شعبه ی ورزشی وبلاگ ☺☻خر تو خر ☻☺ است.
نمایشگر آی پی
آخرین مطالب
موضوعات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :